• מאיר לוזון

פתיחת סתימות ביוב, פתיחת סתימות קשות, פתיחת סתימות שורשים בביוב

השירותים עולים על גדותיהם? סירחון מסביב לבית? כיורים מתנקזים לאט? קרוב לוודאי שיש לכם סתימה בביוב. אבחון נכון ואיתור מדויק לפתיחת הסתימה עם מינימום הרס.

פתיחת סתימות ביוב עם חברת לוזון, בדיקות צנרת ביוב בעזרת מצלמת ביוב סיב אופטי.

 • הכנסת מצלמת ביוב המורכבת על כבל או על רובוט עם גלגלים, מאפשרת צילום קווי ביוב ובדיקה פנימית של הצנרת.

 • איתור מקום מדויק – בבדיקה ניתן למצוא את המיקום המדויק של התקלה ולתקן אותה מקומית.

כתיבת דוח בדיקה מפורט הכולל ממצאים מהשטח ואופן ביצוע לקבלן מבצע.

 • הנו בעל קבילות בבית משפט.

 • מכיל את סיפור המקרה.

 • מכיל את המסקנות ודרכי הפתרון.

פתיחת סתימות בצנרת ביוב:

 • החדרת קפיץ או חוטי השחלה קשים לפתיחת הסתימה.

 • פתיחת צנרת ביוב במקום המדויק של התקלה ותיקון התקלה.

 • שימוש בביובית לפתיחת קו ביוב – החדרת צינור עם לחץ מים הפוך וראש מיוחד לפתיחת סתימות.איך נדע שיש בעיה במערכת הביוב? מה גורם לסתימות ביוב? איתור ופתיחת סתימות בצנרת ביוב פתיחת סתימות שורשים בביוב ביובית ניידת לשחרור סתימות ושאיבה

איך נדע שיש בעיה במערכת הביוב? כיורים שמתנקזים לאט ושירותים שעולים על גדותיהם? עליה בגובה מי ביוב נגרמת בדרך כלל על ידי חסימה במקום כלשהו בצינור הביוב. אם אתה נתקל בירידת מים אטית בכל פעם שאתה שוטף ידיים בכיור שלך ומתקלח באמבטיה ובנוסף גובה המים באסלה בשירותים עולה, אז הבעיה היא ככל הנראה בקו הביוב הראשי. אם עליית המים בשרותים או ירידת המים האטית מוגבלת למקום אחד בלבד, אז הבעיה שלך מבודדת ונמצאת רק שם. סירחון מסביב לבית אם אתה יכול להריח צחנת ביוב סביב הבית או הבניין שלך, זה סימפטום האומר שיש סדק במערכת הביוב שלך. מערכת ביוב סגורה חזק בכל מקום. לא צריך להריח ריח ביוב, אלא אם כן יש סדק או קווי הביוב נפתחו. בעיית עובש עם ריח יש עובשים שצריכים רמת לחות גדולה מ- 55% כדי לגדול. צינור ביוב סדוק מאחורי קיר יכול לגרום לרמת הלחות לעלות לנקודה מתאימה ולהתחיל בעיית עובש. אם אתה מבחין צמיחת עובש בבית מלווה בריח ביוב אז סביר להניח שיש נזילה או סתימה בצינורות הביוב. אזורים ירוקים נוספים בחצר איתור כתם ירוק נוסף ושופע בחצר שלך, עשוי להיות בגלל דליפת ביוב מתחת לאדמה. מי ביוב פועלים כמו דשן לצמחייה. דליפה מקו הביוב העיקרי לתוך האדמה ייתן לדשא מסביב תוספת חומרים מזינים אשר יצור מראה ירוק ושופע. מה גורם לסתימות ביוב? חלק מהגורמים הנפוצים ביותר לחסימת ביוב הם:

 • הצטברות חומרי שומן, פסולת או חפץ זר בביוב הבית או בביוב הראשי (של העירייה, המועצה האיזורית, וכו).

 • חדירת שורשים – חסימה חלקית או מלאה הנגרמת כתוצאה מחדירה של שורשי עצים לצינורות ביוב.

 • התמוטטות קו ביוב הנגרמת על ידי צינורות ביוב ישנים.

 • שפכים הנכנסים למערכת הביוב מתוך חיבורי צינור לא חוקיים.

איך להתגונן מפני סתימות ביוב

 • שורשים: אין לשתול עצים או שיחים גדולים ליד קווי ביוב. שורשים גדלים לעבר שברים וסדקים בצינורות בחיפוש של מקור מים. אם שורשים נכנסים לתוך הצינור, הם יוצרים כדורי שורש שסותמים את הקו. ניתן לבצע טיפול כימי בשורשים אשר מצאו את דרכם לתוך צינורות.

 • שומנים ופסולת: בבקשה לזרוק שומנים ופסולת לפח האשפה – לא לשפוך שומנים לתוך צינור! שומנים מצטברים ומתקשים בתוך הצינורות ויוצרים סתימות.

 • צינורות מתפוררים: צינורות ביוב בבתים מסוימים עלולים להיפגע או להידרדר כתוצאה משחיקה לאורך זמן. יש לשקול שדרוג או החלפה.

פתיחת סתימות ביוב סתימות בצנרת ביוב הם דבר שכיח אך מאוד לא נעים. עליית ריחות רעים מהצנרת, מים שאינם יורדים בקלות ועוד. כדי לשמור על מערכת ביוב במצב תקין צריך :

 • לא לשפוך פסולת ושומנים לכיור.

 • לבצע טיפולים מונעים אחת לתקופה. על פי השימוש.

ברוב המקרים סתימה בצנרת ביוב נובעת מרפש שהצטבר במערכת הצינורות ופתיחת הסתימה היא הליך קל ביותר. אך ישנם מקרים רבים בהם הרפש הוא לא בוצי אלא שאריות פסולת וחפצים קשים אשר לא מתעכלים במערכת הביוב ונתקעים בדרך. שיטות לאיתור ופתיחת סתימה או נזילה

 • החדרת קפיץ לפתיחת סתימות או חוטי השחלה קשים לפתיחת הסתימה. את התהליך מבצעים מקצוענים לפתיחת סתימות. רצוי לא לנסות לפתוח את הסתימה בעצמכם על ידי החדרת מסרגות, קולבים או שאר חפצים חדים אשר לרוב גורמים נזק רב יותר מאשר תועלת.

 • החדרת מצלמה זעירה המחוברת בסיב אופטי. באמצעות דחיפה מדודה מזהים בכל רגע נתון מה קורה בתוך הצנרת. התמונה מתקבלת ישירות אל המוניטור החיצוני ומאפשרת תצוגה מלאה. לאחר זיהוי מקור הסתימה ניתן לבחון את האפשרויות לפתרון הבעיה. זיהוי המקור גם מאפשר פתיחת צנרת במקומות אסטרטגיים לפתרון התקלה.

פתיחת סתימות קשות במערכת הביוב בצורה לא מקצועית עלולה לעלות לכם כסף רב ולגרום נזק יותר מאשר תועלת. חברת לוזון ממליצה לבצע הליך צילום צנרת באמצעות מצלמת צינור לזיהוי הכשל ולקבלת פתרון מיידי.

 • שימוש במצלמות צינור ביוב הטובות ביותר – חברת לוזון משתמשת במצלמות ביוב הטובות ביותר בתעשייה להפקת מידע ולהקלטה מידע לגבי הצינורות.

 • ביצוע בדיקה ושמירת מידע – בעת ביצוע בדיקת ביוב אנו מציינים את קוטר הצינור, כל שינוי בקוטר, אורך הצינור, כמו גם מספר חיבורי הענף.

 • מציאת סדקים, שורשים, סתימות, שברים – בדיקה וידאו של קווי הביוב עוזרת לנו לקבוע בדיוק היכן יש סדקים, שורשים, סתימות, ובעיות אחרות שעשויות להופיע.

 • הוצאת דוח בדיקה קביל בבית משפט – לאחר שחברת לוזון תבצע את הבדיקה הראשונית של מערכת הצנרת, נספק לך דוח עם עותק של הסרטון, וכן דיווח על האזורים הבעייתיים בצינורות שלך.

 • לדעת מה לא בסדר – אנו מבטיחים כי תדע בדיוק מה לא בסדר עם הצינורות והיכן הבעיות קיימות.

 • הצעת מחיר לתיקון – לפי המידע מהבדיקה נכתוב הצעת מחיר לתיקון וכן נזמין את החומר הנכון הנחוץ לתיקון.

בדיקת וידאו של ביוב הוא צעד הכרחי בזיהוי בעיות ופתרונות לצינורות פגומים. בדומה לרנטגן של הרופא, אתה רוצה את האיכות הגבוהה ביותר של ציוד כאשר אתה מבקש לזהות ולפתור בעיות הקשורות לצינורות פגומים. לחברת לוזון יש מצלמות צבע באיכות גבוה עם יכולות “פילוס עצמי”, המבטיחות כי כל הבעיות במערכת הביוב יהיו ברורות. תוכל לראות בבירור היכן סדקים, חדירות שורש, חסימות ועוד. אחרי שיודעים מה לא בסדר, ניתן גם לבצע פתיחת סתימות קשות במערכת הביוב בצורה מקצועית. פתיחת סתימות שורשים בביוב אם שורשי עץ או כל סוג של חומר צמחי אורגני גורם לסתימה של צינור ניקוז, בצינור הניקוז הזה יש חור, סדק, או שהוא שבור. זה נכון לכל סוג של צינור במערכת הביוב. כל דליפת לחות מתוך PVC, ברזל יצוק, או צינור חרס, יביא בסופו של דבר לחדירת שורשים מן הצמחים הסובבים. זרימה חמה של מים בצינור ניקוז תיצור עיבוי חיצוני של צינור קבור. תערובת של לחות מעובה ואדים לחים בצד החיצוני של צינור ניקוז חם מספקת סביבת צמיחה מעולה עבור כל סוגי השורשים. שורשי עץ עוברים מרחקים גדולים, אפילו מתחת למבנה, בחיפוש אחר לחות. כאשר השורשים מאתרים מקור מרוכז של לחות פעילות הצמיחה מתעצמת. חדירת שורשים דרך חור קטן או סדק או הפרדה, מאפשר לשורשים “לראות” את מקור המים. השורשים הזעירים האלה יכנסו לצינור ויגדלו ממש בתוך הצינור. ככל שהם גדלים הם מרחיבים את החור או הפתיחה כדי לאפשר לשורשים גדולים / מרובים לפרוץ. עם הזמן, מה שמתחיל כמו שורש בגודל שערה יכול בסופו של דבר לגדול לרוחב הזרוע של גבר. נוצרים כדורי שורש שסותמים את הצינור. שורשים אלה, הגדלים ללא ביקורת, יכולים בסופו של דבר לגרום לצינור להיכשל בתפקידו. שורשים במערכת ביוב תופעה ידועה אשר ניתן לטפל בה בצורה מהירה ויסודית. שורשים וצנרת תת קרקעית הם שכנים אך לא חברים! תקלות הקשורות בשורשי עצים וצנרות מים וביוב מסתעפות לשני סוגים עיקריים.

 • שורשים בתוך הצנרת

 • שורשים מחוץ לצנרת

שורשים מחוץ לצנרת מפעילים לחצים על דפנות הצינור וגורמים לנזקי צנרת תת קרקעית שורשים בביוב הם תקלה נפוצה אשר גורמת לנזילות וצורך בתיקון צנרת הביוב באזור הנגוע. שורשי עצים מפעילים לחצים חזקים מאוד על דפנות הצנרת וגורמים לעיקום הצנרת, סדקים בצנרת ואף שבירת צנרת מתחת לאדמה. כתוצאה ישירה מכך ישנם נזילות ותקלות צנרת חמורות. ניתן לבצע בדיקת איתור נזילות צנרת תת קרקעית על ידי מצלמת צינור דחיפה או צילום רובוטי כשקוטר הצינור גדול מספיק. שורשים בתוך הצנרת יוצרים סתימה וקושי במעבר מים \ ביוב תקין תופעה נפוצה בתאי ביוב וצנרות ביוב גדולות, עירוניות, היא גדילה של שורשי צמחייה בתוך הצנרת. תופעה זו גורמת למחסום במעבר הביוב והמים ויוצרת סתימות קשות מאוד אשר ניתן לאתרם על ידי מצלמות רכב רובוטי, פתיחת תאי ביוב וציוד טכנולוגי מתקדם. תופעות אלו שכיחות ביותר ואופי התיקון אינו מורכב במיוחד. פתיחת סתימות שורשים בביוב נעשית מסורבלת במקרה וההצטברות אינה קרובה לתא ביוב.

פתיחת סתימות קשות בעזרת שירותי ביובית ניידת מה זה ביובית? ביובית היא משאית עם ציוד מתקדם להתמודדות עם תקלות בביוב. על המשאית, יש משאבת נוזלים. המשאבה מתחברת לביוב ושואבת ממנו מים ולכלוך. הביובית יכולה גם לשחרר מים בלחץ גבוה לניקוי קו הביוב, ולשחרור סתימה. הביובית מבצעת:

 • שאיבת ביוב, שאיבת הצפות,

 • פתיחת סתימות בלחץ מים – קווי ביוב וצנרת,

 • שטיפת קווי ביוב וצנרת.

מה זאת ביובית ניידת? ביובית ניידת היא ההמצאה החשובה ביותר של העשור מבחינת הצורך הקיים ומספר הפתרונות המקובלים עד היום. באמצעות הביובית הניידת ניתן לשאוב רפש ממערכת ביוב גם באזורים שאליהם הביובית הרגילה לא יכלה להגיעה. רכב ביובית הוא גדול ומסורבל, למרות השרוול הארוך. ישנם מקרים רבים בהם אין גישה אל הנקודה המבוקשת, אל תא הביוב והסירבול שבתהליך הולך וגובר. שירותי ביובית ניידת שירותי ביובית ניידת מבית לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים מתבצע באופן מקצועי ביותר ללא פשרות. אנו נוודא כי הרפש הוסר באופן כזה שהתקלה לא תחזור על עצמה באותו המקום וזאת הודות לרמת היסודיות והמקצועיות שבעבודות שאנו מספקים. שאיבת ביוב בחניונים חניונים תת קרקעיים היו מאז ומתמיד הבעייה הגדולה של שואבי הביוב. החניון לרוב נמוך ואינו מספק גישה לרכבי שאיבת הביוב. היה צורך בהוספת משאבות דרך וחיבורים מסורבלים אשר בסופו של דבר מייקרים את עלות השירות עבור הלקוח. פתרון לריח רע מהביוב ריח רע מהביוב עולה ומתחיל להשתלט על כל חלקה טובה באזור, אט אט מקקים ושאר מזיקים מצטרפים לחגיגה. לא הזמנתם איש מקצוע להליך פתיחת סתימה במערכת הביוב … ייתכן והנזק הנגרם יהיה גדול יותר! שאיבת ביוב כאשר ישנה סתימה בצנרת ביוב ביתית ולרוב היא מתחילה בצורה קלה ביותר, זה הזמן להזמין איש מקצוע מיומן לפתרון התקלה. שאיבת רפש מתבצע באופן בו אנו מכניסים את הביובית הניידת עד אל פתח הבעייה, משחילים את שרוול השאיבה ומתחילים להפעילו. במהירות רבה ולעיתים בעזרת ציוד נלווה נוסף הביובית שלנו תשאב את מרבית הרפש והמערכת תשוב להיות כקדמותה. פתיחת סתימות בלחץ מים פתיחת סתימות בלחץ מים נעשה בהזרמה של מים בלחץ גבוה במיוחד. לחץ המים עוזר להסיר לכלוכים קשים, סתימות קשות, וגם חומרים עקשנים במיוחד. בכדי לבצע פתיחת סתימות בלחץ מים עושים שימוש בצינורות מיוחדים של ביובית. הצינורות מושחלים פנימה לתוך הצנרת. מפעילים את הצינור עם המים במלוא העוצמה. אנשי המקצוע עוקבים אחרי תהליך פתיחת הצנרת ומוודאים שהעבודה מתבצעת כשורה בעזרת מצלמה. ביובית ניידת – בכל רחבי הארץ הזמנת שירות ביובית ניידת מבית לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים הנו הצעד הראשון שלך לפתרון הבעיה. כאנשי מקצוע בתחום איתור הנזילות , איטום ופתרון בעיות אינסטלציה מורכבות אנו מכירים בעיות ותקלות בכל סדר גודל ויודעים כיצד יש לפתור אותם בצורה יעילה ביותר. לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים מספקים שירות בכל רחבי הארץ. ביובית בירושלים, ביובית בתל אביב והמרכז ובשאר האזורים. זמינות – אמינות – מקצועיות, זה שם המשחק!!!

18 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול