• לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים

איתור פיצוץ בצנרת ביוב וצנרת מי גשמים

איתור פיצוץ בצנרת מים. תיקון פיצוץ בצנרת. אחוזי הצלחה גבוהים!

פיצוץ צנרת

פיצוץ בצנרת היא תקלה נפוצה אשר מצריכה טיפול מידי. הנזקים הנגרמים מפיצוצי צנרת הנם רחבי היקף וכדאי מאוד למנוע אותם מהר ככל האפשר.

איתור פיצוץ בצנרת מים – זיהוי מוקדם

פיצוץ צנרת מים בדירה הוא דבר פתאומי ומרגיז. לפתע מים זורמים להם ואתה נדרש להזמין תיקון צנרת באופן מיידי. יכול להיות שיכולת לזהות זאת קודם?


לרוב פיצוצי צנרת מים מתחילים מחריץ אחד קטן המלווה ברעש דק הדומה לשריקה או דומה לתחילתה של הרתחת מים בקומקום חשמלי.

קשה לתאר את הרעש אך הוא שם. רוב הצנרות אינם מתפוצצות לפתע ברגע אחד.

סימן נוסף הנו רטיבות בקיר ביותר באחד מאזורי הבית.

במידה והצנרת היא חיצונית אולי גם ניתן לראות היקוות מים באזור מסוים.

למרות שזיהוי מוקדם הוא דבר קשה ויש צורך בהבחנה חדה, עדיין יש כאלו שיזהו.

תיקון פיצוצי צנרת מים היא פעולה לא מסובכת כל כך לרוב וניתן להתמודד עם המצב בכמה שיטות.

כמובן ישנם מערכות צנרת סבוכות אשר אופי תיקונם קשה יותר. אך בואו נקווה שלא בזאת מדובר. גם אם כן, אל דאגה, אנו נפתור את הבעיה במיומנות ומהירות.


פיצוץ בצנרת


פיצוץ בצנרת מים וביוב – גורמים נפוצים

גורמים נפוצים להתפוצצות הצנרת בבית הנה שחיקה ובלאי בצינורות בלויים. למרות שהתקן העדכני מחייב שימוש בצינורות פלסטיק עמידים מאוד, מצאנו כמה תקלות נפוצות.


חיבור צנרת מזגן למערכת הביוב בבית

גורם ראשי להיווצרות נזילות בצנרת הנו החדרת גורם זר חיצוני למערכת הביוב. במספר בתים שביקרנו מצאנו חיבור של צנרת מזגן ישירות אל צנרת הביוב הפנימית ולא אל הצנרת החיצונית. החיבור הזה מהווה כשל משמעותי במערכת האינסטלציה והביוב בדירה. החדרת צינור שרשור רגיל ופשוט אל תוך המערכת ואיטומו בסיליקון אינו מחזיק מעמד זמן רב. בכל כשל ולו הקטן ביותר מתברר כי זו נקודת התורפה הראשונית.


סתימה בצנרת בשל השארת רפש

אם זו צנרת ביוב ישירה מהמטבח ואם אלו צינורות ביוב שמחוברים ישירות אל האמבטיה אנו מוצאים כי בבתים רבים אין התייחסות ממשית לניקוי הרפש המצטבר בסיפון או בצנרת הביוב ואלו גורמים לסתימות ונזקים. לרוב סתימות ניתנות לפתיחה בקלות רבה ובפרט כי אלו מערכות חדשות יחסית, אולם בבתים בעלי וותק רב אשר מזניחים את המערכת ניתן לראות נזקים רבי עוצמה שנוצרים מאי ניקוי שוטף, שערות , פסולת מזון ושומנים, מגבונים ושאר מזיקים אשר מושלכים אל תוך הצנרת ולבסוף יוצרים סתימות.


לא פעם אנו מוצאים רפש ושאריות אבן המושלכים לאחר שיפוץ ואלו נחשבים בדרגת סיכון גבוה יותר להיווצרות תקלות בצנרת.


נזקי צנרת לאחר שיפוץ

מקרים רבים מראים כי לאחר שיפוץ נוצרות תקלות צנרת ברמת חומרה קריטית ביותר. הללו נגרמות בעקבות חפירה לא נכונה וחדירה ישירה למערכת, השלכת פסולת בנייה קלה והצטברותה במערכת האינסטלציה. אי שימוש בחול ים מתאים בעת הנחת צנרת על ידי מי שאינו בקיא בהליך ועוד מקרים הזויים נוספים אשר מהווים רשלנות מקצועית בעת הכנת הצנרת.


תקלות צנרת ביוב ודרכי פתרון

בכל מקרה של סתימה נסו להשתמש בכלים וחומרים מתאימים ולא בכלים אשר עלולים לגרום נזק מיותר ונוסף כגון מסרגות וכלים חדים. הללו יוצרים כשלים אשר מצריכים החלפת צנרת ומייקרים מאוד את עלות הטיפול.


פיצוץ בצנרת. ממש חור


איתור פיצוץ בצנרת מים וביוב עם מצלמת צינור בדחיפה

הקדמה הטכנולוגית של השנים האחרונות משפרת ומייעלת את חיינו כמעט בכל התחומים. אותה הטכנולוגיה, הגיעה גם לתחום האינסטלציה ומאפשרת לנו ליהנות מפתרונות יעילים ומתקדמים יותר לאיתור נזילות מים במערכות האינסטלציה והמים.


איתור נזילות מים במערכות אינסטלציה בבית, מטבח, חדרי רחצה ובתים פרטיים

אחת הבעיות הפחות נעימות בתחום זה היא פיצוצי צנרת – בעיה של פיצוצי צנרת, עלולה לגרום לנזקי רכוש כבדים במיוחד ולכן, חשוב למהר ולאתר את מקור הבעיה, כמו גם למצוא לה פתרון איכותי.


עד לפני שנים לא רבות לצורך גילוי פיצוץ בצנרת היה במקרים רבים צורך לפגוע במרצפות ובקירות – מה שגרם לנזק רב ברכוש. כיום, הטכנולוגיה נחלצת לעזרתנו ובאמצעות מצלמת צינור דחיפה, ניתן לבצע איתור פיצוצי צנרת בצורה קלה ויעילה וללא צורך בביצוע נזק או בפגיעה ברכוש.


מאיר לוזון, מנכ”ל, מאתר נזילות מים מומחה, על איתור פיצוץ בצנרת עם מצלמת דחיפה


אני רוצה לאתר נזילת מים המאפיינים של מצלמת צינור דחיפה מצלמה זעירה במיוחד בגודלה.

המצלמה מחוברת לצינור – ובצורה כזאת, ניתן להשחיל אותה בקלות יחסית אל תוך מערכת הצינורות במבנה.

מאתרת את מקור פיצוץ הצנרת, ללא צורך בגרימת הרס לקירות.

מאפשרת גם תיקון פיצוץ בצנרת – מצלמת צינור דחיפה מיועדת לא רק לצורך איתור פיצוצי צנרת – באמצעותה, ניתן אף לטפל במקרים רבים במקור הבעיה.

כמובן, שבכדי ליהנות מכל היתרונות של אותה מצלמת צינור, קיימת חשיבות גבוהה שהיא תופעל על ידי איש מקצוע מנוסה, מיומן ובקיא בשימוש בטכנולוגיה המתקדמת הזאת – איש מקצוע מנוסה ידע כיצד לעבוד עם אותה המצלמה בצורה הנכונה ובעצם מתמחה באיתור מקור הבעיה ובהתאמת הטיפול הטוב ביותר.


תיקון פיצוצי צנרת. הפתרון האיכותי ביותר לפיצוצי צנרת

חשוב לזכור, שאותם פיצוצים בצנרת, מהווים מטרד גדול, כאשר הבעייתיות הגדולה ביותר היא איתור פיצוצי צנרת – הדרך היחידה שלנו לדעת כי פיצוץ כזה אכן התרחש היא על ידי כך שנבחין ברטיבות בקיר, אך הרטיבות לא מעידה בהכרח על מיקומו של החור בצנרת.


באמצעות מצלמת צינור דחיפה, ניתן בצורה יעילה ומהירה לאתר את מקור החור ולבצע תיקון פיצוץ בצנרת בצורה הטובה ביותר. לכן, אם אתם תרים אחר בעלי מקצועי לצורך איתור פיצוצי צנרת, חשוב שתוודאו שיש ברשותם מצלמת צינור דחיפה.


תיקון פיצוץ בצנרת מים

גם אם ננקוט צעדי מנע, צינורות עדיין יתפוצצו. תגובה מהירה יכולה להציל את הבית או העסק שלך מהנטל הכספי של נזקי מים.


שלבים לביצוע במקרה של פיצוץ בצנרת:

הפסק את זרימת המים בבית – סגור את ברז המים הראשי בבית. סגירת הברז הראשי תפחית באופן דרסטי את כמות המים במערכת האינסטלציה ותמנע את המשך ההצפה.

סגור את מפסק החשמל הראשי בבית – דליפת מים לתוך מכשירי חשמל, מתגים ובכלל מעגלים אלקטרונים היא הרסנית.

אסוף את המים – אסוף את המים בכל מה שיש לך זמין. השתמש בדליים ואמבטיות כדי לאגור את כל המים הדולפים מהתקרה או מצינורות חשופים. זה יעזור למנוע נזק הצפה נוסף לבית. ככל שתנקה מהר יותר את המים הזורמים מהצינור המתפוצץ, כך תוכל למנוע נזק רב יותר.

פתח את הברזים הקרים והורד מים בשירותים – רוקן את מערכת המים החוצה ככל האפשר. זה יפחית את כמות המים הזורמים בצינור השבור.

כבה את מערכת החימום ופתח את ברזי המים החמים – כאשר אתה מתחיל לרוקן את מערכת המים, כיבוי הסקה מרכזית והפעלת ברזי מים חמים יסייעו להמשיך ולהפחית את כמות המים בצינורות.

שמור על הרכוש שלך – כדי למנוע נזק נוסף לחפצים בעלי ערך, יש להעביר אותם מאזור הנזילה. הביטוח יכול להחליף פריטים מסוימים בבית. אבל לחפצים האישיים, כמו ירושות, תמונות יקרות, אין תחליף. שמור על הפריטים האלה בהקדם האפשרי.

תעד את הנזקים – לאחר שהבעיה הראשונית התחילה, התחל לתעד את הנזקים באמצעות צילומים והערות אישיות שיעזרו לך בעת הגשת תביעה לביטוח.

קרא למאתר נזילות – הדבר החשוב והראשון לעשות במקרה של פיצוץ בצנרת הוא לקבוע את מיקום הפיצוץ בצנרת ולתעד אותו. חברת לוזון, מפיקה דוח בדיקה מפורט הכולל ממצאים מהשטח ואופן ביצוע לקבלן מבצע. הדוח קביל בבתי משפט.

12 צפיות0 תגובות