שירותי החברה

לוזון - רמה אחת מעל כולם!

fluke tix 500.jpg

איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית

בדיקה המתבצעת לצורך איתור מקור נזילה באמצעות מצלמה תרמית אינפרה אדום . הבדיקה מבוצעת בכל הנקודות הרלוונטיות בשטח - בבית הלקוח ומחוצה לו ולעתים אף בדירות סמוכות במידת הצורך, כל זאת במטרה לאתר את מקור הכשל. באמצעות מכשור זה ניתן לזהות הפרשי טמפרטורה ורמות לחות שונות ברצפה או בקירות, כשלים במערכות המים השונות, חדירות מי גשמים, מים כלואים וכל כיוצא באלו.

לא מזמינים בעל מקצוע לפני בדיקה!

מצלמה תרמית – מצלמה תרמית מבצעת צילום תרמי לאיתור נזילות הממחיש באמצעות צבעים את הפרשי הטמפרטורה בנקודת הבדיקה.

בצילום התרמי מרחב של צבעים בתחום שבין כחול לאדום. הכחול מציין את הנקודה הקרה ביותר ואילו האדום מציין את הנקודה החמה ביותר. סוקר תרמי מוסמך מזהה בצילום התרמי את מקום הנזילה בדיוק מרבי. 

מצלמה תרמית או במילים אחרות מצלמה אינפרא אדום, מתרגמת את חתימות החום של חפצים לצבעים. טמפרטורות גבוהות יותר מופיעות עם צבעים בהירים, וטמפרטורות נמוכות יותר באזורים רטובים מופיעות עם צבעים כהים.

התמונה התרמוגרפית המתקבלת ע”י המצלמה התרמית, הינה תמונה שלא תהיה מוכרת לעין רגילה שאינה מיומנת לפענוח מצג תרמוגרפי. תמונה זו מתארת את המצג הוויזואלי כפלטה של צבעים בספקטרום שבין כחול לאדום. כאשר הכחול יציין את הנקודה הקרה ביותר ואילו האדום יציין את הנקודה החמה ביותר.

חשוב לדעת!

פענוח התמונה התרמית נעשה ע”י טכנאי מוסמך מבית המרכז הישראלי לנזקי מים.

הטכנאי המוסמך מפענח את התמונה עם התייחסות לסוג הבעיה הנבדקת.

קריאה פשוטה וישירה של התמונה התרמית עלולה להוביל לכישלון ואי דיוק באיתור נזילות.

אי דיוק באיתור יתבטא בבזבוז משאבים, כסף ועוגמת נפש.

לדוגמה, כאשר מאתרים נזילה במערכת מים חמים באמצעות צילום תרמי לא יהיה האזור המוצג בכחול כסימן למקור הנזילה. וכן להיפך, במקרים של מערכות מים חמים, חימום תת רצפתי, נקודת הכשל תהיה מוצגת כנקודה חמה, צבע אדום.

 איתור נזילות צילום צנרת באמצעות מצלמת סיב אופטי

בדיקת צנרת יסודית ומקיפה לאיתור כשלים כמו סדקים, חורים, פיצוצים בצנרת, שברים וכדומה. 

בדיקה זו מבוצעת לצורך איתור כשל במערכות צינור צמ"ג / מי ביוב באמצעות החדרת מצלמת סיב אופטי בקטרים משתנים אל תוך מערכות הצנרת, במטרה לקבוע את תקינות המערכות ולאתר במדויק, ככל שישנם, כשלים וליקויים במערכות הצנרת.

לאחר הבדיקה יונפק דו"ח המפרט את ממצאי הבדיקה והמלצות לביצוע תיקונים נדרשים.

פיצוץ בצנרת מים וביוב – גורמים נפוצים
גורמים נפוצים להתפוצצות הצנרת בבית הנה שחיקה ובלאי בצינורות בלויים. למרות שהתקן העדכני מחייב שימוש בצינורות פלסטיק עמידים מאוד, מצאנו כמה תקלות נפוצות.
חיבור צנרת מזגן למערכת הביוב בבית

גורם ראשי להיווצרות נזילות בצנרת הנו החדרת גורם זר חיצוני למערכת הביוב. במספר בתים שביקרנו מצאנו חיבור של צנרת מזגן ישירות אל צנרת הביוב הפנימית ולא אל הצנרת החיצונית. החיבור הזה מהווה כשל משמעותי במערכת האינסטלציה והביוב בדירה. החדרת צינור שרשור רגיל ופשוט אל תוך המערכת ואיטומו בסיליקון אינו מחזיק מעמד זמן רב. בכל כשל ולו הקטן ביותר מתברר כי זו נקודת התורפה הראשונית.
סתימה בצנרת בשל השארת רפש
אם זו צנרת ביוב ישירה מהמטבח ואם אלו צינורות ביוב שמחוברים ישירות אל האמבטיה אנו מוצאים כי בבתים רבים אין התייחסות ממשית לניקוי הרפש המצטבר בסיפון או בצנרת הביוב ואלו גורמים לסתימות ונזקים. לרוב סתימות ניתנות לפתיחה בקלות רבה ובפרט כי אלו מערכות חדשות יחסית, אולם בבתים בעלי וותק רב אשר מזניחים את המערכת ניתן לראות נזקים רבי עוצמה שנוצרים מאי ניקוי שוטף, שערות , פסולת מזון ושומנים, מגבונים ושאר מזיקים אשר מושלכים אל תוך הצנרת ולבסוף יוצרים סתימות.
​נזקי צנרת לאחר שיפוץ
מקרים רבים מראים כי לאחר שיפוץ נוצרות תקלות צנרת ברמת חומרה קריטית ביותר. הללו נגרמות בעקבות חפירה לא נכונה וחדירה ישירה למערכת, השלכת פסולת בנייה קלה והצטברותה במערכת האינסטלציה. אי שימוש בחול ים מתאים בעת הנחת צנרת על ידי מי שאינו בקיא בהליך ועוד מקרים הזויים נוספים אשר מהווים רשלנות מקצועית בעת הכנת הצנרת.
תקלות צנרת ביוב ודרכי פתרון
בכל מקרה של סתימה נסו להשתמש בכלים וחומרים מתאימים ולא בכלים אשר עלולים לגרום נזק מיותר ונוסף כגון מסרגות וכלים חדים. הללו יוצרים כשלים אשר מצריכים החלפת צנרת ומייקרים מאוד את עלות הטיפול.

minCam360_close.jpg
גלאי גז לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים.jpg

איתור נזילות באמצעות גלאי גז

בדיקה המתבצעת באמצעות הזרמת גז לצנרת כאשר הגז יוצא  מהחור בצינור ובעזרת גלאי הגז, המאתר מגיע למיקום המדויק של הכשל. 

במקרים בהם לא ניתן לאתר את מקור הכשל באמצעות אחד מהמכשירים האחרים, המאתר ישתמש בהזרמת גז אל הצנרת (גז ידידותי), כאשר באמצעות גלאי הגז יאותר את מקור יציאת הגז – הוא מקור יציאת המים מהכשל שבצינור. במקרים מסוימים יידרש המאתר לבצע קידוחים קוסמטיים בממשקי האריחים בשכבת בריצוף שכבת המדרך.

מהי מערכת לאיתור נזילת מים בגז?
איתור נזילות מים בגז, מתבצעת לכל סוגי החומרים המשמשים לצינורות מים. זיהוי מימן היא שיטה מוכחת לשימוש אפילו בדליפות הקטנות.
איך בודקים את הדליפה?
מחברים בכניסה למערכת המים בלון גז. הגז מכיל חנקן – 95% ומימן 5%. הגז לא מזיק ואפילו ידידותי לסביבה.
פותחים את בלון הגז ומפעילים לחץ על מערכת המים. הלחץ יהיה זהה למצב הלחץ שיש במערכת במצב של עבודת מים נורמלית. כשלחץ הגז מתייצב, יודעים שגז יוצא רק דרך אזור הדליפה. הולכים עם מודד גז (חיישן גז), לאורך צנרת המים ומוצאים באיזה אזור יוצא הגז. דליפת הגז הוא גם המקום בו יוצאים מים.
מחשב המחובר למודד הגז מודד את כמויות הגז היוצאות ממערכת המים ואת מיקום הנזילה. אחרי מציאת מיקום הנזילה, שרברב (אינסטלטור) חופר במקום הנזילה ומתקן אותה. מערכת להכנסת הגז בלחץ לצנרת המים בכל מערכת לבדיקת דליפה בגז, יש חלק המאפשר הכנסת הגז לתוך צנרת המים לשימוש יעיל בגז.
תיבת הזרקת הגז, מאפשרת בקרה ומדידה של זרימת הגז לתוך הצינור. ערכה שכזו כוללת מד לחץ וחיבור לצינור.

למה משתמשים במימן?
גז מימן הוא גז דליק מאוד, אבל כאשר 5% מימן מעורבב עם 95% חנקן נוצר גז מעוקב. ציוד גילוי הגז נועד לחוש את כמות המימן (H2) באוויר.
מימן הוא האלמנט הראשון בטבלה המחזורית עם משקל אטומי של 1.01. זהו האטום הקטן ביותר ולכן אחד הגזים הקלים ביותר הידועים לאדם.  מימן יכול לחלחל דרך מצעים רבים ואז ניתן לזהות אותו על פני השטח. המימן משמש לאיתור דליפות במערכות צנרת מים סגורות, בבניינים, מערכות חימום, משאבות, מכלי דלק בתעופה וצינורות תעשייתיים הנושאים מוצרים שונים (כגון גז, דלק ומים).

איתור נזילות באמצעות גלאי שמע אקוסטי

בדיקה המתבצעת באמצעות מכשור מיוחד המגביר את עוצמת הקול.

בדיקה הנעשית במטרה לאתר כשל במערכת מים חיים בתוואי הקו הראשי או בקווי הצנרת בדירה, וזאת במטרה לאבחן את מקור הכשל על ידי האזנה לצלילי יציאת המים (רעשים המעידים על כשל באותו אזור).

המאתר מאזין למערכות המים ומאתר את מיקום יציאת המים בעזרת הקול שהמים משמיעים.

 

גלאי השמע מסייע לשמוע את מקום יציאת המים מהצנרת ובעזרתו ניתן להצביע על מיקום הכשל שבו צריך להתבצע התיקון.

בדיקה זאת מתבצעת תוך מעקב מדויק אחר תוואי הצנרת.

 

לאחר איתור מקור הכשל מופק דו"ח ללקוח בו מפורטים כל ממצאי הבדיקה והמלצות לביצוע התיקונים הנדרשים.

לוזון המרכז הישראלי לנזקי מים 1700701151.jpg
איתור נזילות באמצעות גלאי תוואי צנרת

איתור תוואי צנרת - באמצעות גלאי תוואי

מכשור מתקדם לאיתור תוואי צנרת במטרה לגלות את מקור הכשל והצעת טיפול נקודתי וחסכוני. 

 

איתור תוואי הצנרת תורם רבות להבנת מקור הכשל ומאפשר הצעה לטיפול נכון ויעיל.

במקרים בהם תשתית הצנרת אינה גלויה או ידועה, ואין בידי הלקוח תכניות מפורטות,

יעשה המאתר שימוש בגלאי תוואי צנרת באמצעות החדרת משדר לצנרת לצורך מעקב אחר מסלול תוואי הצנרת. במידה והצנרת עשויה ברזל,

 

ייתכן כי ייעשה בנוסף שימוש בגלאי מתכות.

בדק בית - בדיקה לפני רכישת או מכירת דירה

חושבים לקנות דירה? מזל טוב! זוהי הבדיקה הכללית לבית שחייבים להזמין לפני רכישת דירה.

במהלך הבדיקה נבדקות כל מערכות המים בבית, מערכות איטום וכל מערכת שעלולה לגרום לנזקים עתידיים.

בסיום הבדיקה מופק ללקוח דו"ח המפרט את מצב כל המערכות במבנה וכמו כן מציין את הכשלים השונים במידה וקיימים כאלו במבנה.

לפני שרוכשים דירה בודקים בדיוק כמו שלא רוכשים רכב לפני בדיקה. כך תוכלו לרכוש דירה ולהיות רגועים שאין בדירה כשלים שבגללם תצטרכו לשלם סכומים נוספים אותם לא הבאתם בחשבון כשניגשתם לרכוש דירה.

לא קונים בית לפני בדיקה! זהו החוק שחובה עליכם לדעת כאשר אתם ניגשים לקנות בית.

בדק
 
 
 
 
 
 
MA50R RADWAG.png

איתור נזילות - בדיקת רמת לחות

הבדיקה תבוצע בנכס באמצעות מעבדה ייעודית ניידת, כאשר במהלך הבדיקה יבוצע קידוח במס' מוקדים

לצורך לקיחת דגימה משכבת המצע אשר תחת שכבת המדרך, אשר נדרשת לצורך בדיקת רמת הלחות לצורך ביחס לתקן המתאים.

 

לאחר בדיקה זו, יופק דו"ח מפורט בו יצוינו המוקדים בנכס בהם נלקחו דגימות שכבת המצע, רמת הלחות הקיימת באזורים אלו

 

וקביעת מצב הדברים ביחס לתקן ואופן ביצוע הטיפול הנדרש.

 

  ביצוע עבודות תיקון ושיקום - ייבוש קירות רטובים, ייבוש רצפה

לאחר פענוח מקור הכשל והנפקת הדו"ח, ניתן להזמין את ביצוע התיקונים מחברת לוזון. וכך יגיעו אליכם בזריזות צוותי שטח מקצועיים ומנוסים על מנת ליישם את מסקנות הדו"ח, וזאת בתיאום עם המאתר.

ייבוש נזילות מים, ייבוש קירות רטובים, ייבוש תת רצפתי 
לאחר שאיבת המים, הרצפות, הקירות והתקרות עשויים להיראות יבשים במבט ראשון. אבל הם עדיין רטובים למגע. רוב חומרי הבניין, כמו קיר גבס ועץ, הם נקבוביים וישמרו על כמות מים משמעותית. המים שנשמרים בחומרים האלה יגרמו לעיוות, להתנפחות, או לשבר. הם גם יכולים לגרום לעובש.

ייבוש נזילות מים
לאחר הצפה אנו מגלים מספר כשלים נפוצים אשר מצריכים טיפול ושיקום מעמיק – תקרות וטייח מפוצץ, כתמי עובש וטחב בקירות, קירות מפוצצים כפי הנהוג לקרוא להם מים כלואים ברצפת הבית.

חומרים לייבוש רטיבות מהיר
תוכלו למצוא בחברת לוזון מספר חומרים המספקים זירוז כימי לייבוש השטח הרצוי. חומרים אלו טיבם מוכח בפועל ואין סכנה לדיירי המבנה. באמצעות חומרי ייבוש נוכל לספח ולייבש את האזור בצורה ראשונית ויסודית עד להגעה למצב בו ניתן להתחיל בשיקום.

יבשנים – ייבוש קירות רטובים, ייבוש רטיבות ברצפה, ייבוש תת רצפתי
יבשנים הם תנורי חימום ואידויי מים לייבוש נזילות. תנורים בעלי יכולת ספיחת מים ושאיבתם.

יבשנים מאפשרים זירוז אמיתי ומשמעותי של ייבוש קירות רטובים, ייבוש רטיבות ברצפה כולל ייבוש תת רצפתי. ישנם סוגים שונים של יבשנים על פי ייעוד התקלה ואופי פתרונה. חלקם מיועדים לקליטת מים מתחתית רצפות וספיחת מים כלואים. חלקם מיועדים לייבוש אגרסיבי לקירות ומשטחים.

ייבוש תת רצפתי, ייבוש רטיבות מתחת לריצוף
אחרי טיפול בנזילת מים, יש סיכוי גדול שנשארה רטיבות כלואה מתחת לריצוף. כדי לוודא שאכן יש רטיבות כלואה, מבצעים בדיקת לחות מתחת לריצוף באמצעות מעבדה ניידת לבדיקת רמת לחות. 

מוצאים כיסי לחות – באמצעות מד לחות מוצאים אזורים לחים ורטיבות מתחת לריצוף.
לוקחים דגימות – בעזרת קידוח זעיר לוקחים דגימות מהמילוי מתחת לריצוף.
קובעים אחוזי לחות – בעזרת מעבדה ניידת, קובעים את אחוזי הלחות ברמת דיוק גבוהה ואמינה.
במידה ואחוזי הלחות גבוהים, משתמשים ביבשנים מיוחדים לטיפול ברטיבות תת רצפתית.

ניקוי וחיטוי
הקירות של הנכס שלך, רצפות, תקרות ומשטחים אחרים צריכים ניקוי מקצועי. מלבד ניקוי המבנה, יש לנקות גם את החפצים, כמו רהיטים, ריפוד, בגדים, ועוד. הצפה ונזק של מים דורשים לעיתים קרובות טיפולי ריח והסרת ריחות, שכן לחומרים רטובים יש ריח לא נעים.

שחזור
שחזור, השלב האחרון, הוא תהליך של שחזור הבית או העסק למצב שהיה לפני הנזק. שחזור עשוי לכלול תיקונים קלים, כמו החלפת קיר גבס והתקנת שטיח חדש, או עשוי להיות כרוך תיקונים גדולים, כגון שחזור של אזורים שונים או חדרים בבית או בעסק.

כמה זמן ייקח לייבש את הדירה שלי?
זמן הייבוש נקבע על ידי שילוב של גורמים, כולל – המיקום, כמה זמן נמשכה ההצפה ומקור המים, סוגי החומרים בבניין, תנאי מזג האוויר, עד כמה מהר התחילו שירותי החירום לעבוד.

באמצעות ניטור והערכה עקבית של תהליך הייבוש, אנו יכולים לקבוע מתי הייבוש יושלם. השטיח שלך עשוי להיות יבש למגע, אבל הרצפה מתחת עדיין עשויה להיות רטובה.

אין כללים כדי לקבוע כמה זמן ייקח לנכס שלך להתייבש, אבל אפשר להגיד שהייבוש – עלול לקחת בין שלושה לחמישה ימים או יותר, בהתאם לתנאים.

איך אני יודע מתי הנכס שלי יבש לחלוטין?
בדיקה נכונה עם הציוד המיוחד שלנו היא הדרך הנכונה לקבוע אם הדברים יבשים לחלוטין. מגע יד עשוי לתת תוצאה לא נכונה.

האם הפעלת חימום תעזור לייבש את הדברים?
לא בהכרח. אנו נכוון את הטמפרטורה להגדרתה האופטימלית עבור תנאי הייבוש המתאימים. בבקשה לא לשנות את ההגדרה או לכבות את מערכת מיזוג האוויר. הדבר עלול להאריך את תהליך הייבוש.

רצפת העץ שלי רטובה. האם יש להחליף אותה?
ריצוף עץ יש להעריך במהלך תהליך הייבוש.
אנו משתמשים במערכות ייבוש מיוחדות ומסירי לחות המאפשרים לנו ליצור סביבה שבה רצפות העץ יכולות להתייבש ביעילות רבה ולחדש את צורתן המקורית.
בשל הצפיפות של ריצוף הפרקט, ייבוש עלול להימשך עד שלושה שבועות או יותר.
אם הגשת תביעה, הביטוח שלך יעזור לך לקבל את ההחלטה הסופית – האם לייבש ולחדש או להחליף.

מה עם הרהיטים הרטובים שלי?
היקף הנזק והדרך שבה הרהיטים נבנו, יקבע אם הרהיטים ניתנים לשחזר. הרהיטים חייבים להתייבש לפני שניתן להעריך כראוי את הנזק. ריהוט שלא ניתן לשחזור יתועד עבור הביטוח.

האם אני צריך לעזוב את הנכס שלי במהלך התהליך?
אם תוגש תביעת ביטוח, תקבל הדרכה מנציג הביטוח שלך. עם זאת, זוהי החלטה שעליך להגיע בעצמך. הנה כמה דברים שיש לשקול.

בטיחות היא בעלת חשיבות עליונה. הציוד שלנו עמיד לילדים ככל האפשר. אבל אנחנו דורשים פיקוח כדי לוודא שהילדים לא משחקים עם זה.

מסנני אוויר ומסנני לחות ייצרו רעש ויהפכו את הסדר בנכס שלך לכמה ימים. חשוב שהציוד יישאר דולק, אם הרעש משבש לך את החיים, מומלץ לשקול מקום חלופי לשהייה.

מה הריח הזה?
במהלך תהליך הייבוש יש ריח באוויר. הגברת החום והלחות מוביל לריחות מוגברים מחומרי בניין מתייבשים, או מחומרים שנשפכו בטעות (שפכים) שגם הם מתייבשים.
אין לבלבל ריחות נורמליים אלה עם ריח של עובש.
ככל שתהליך הייבוש נמשך, רמת הלחות יורדת והריחות האלה נעלמים. מפיצי ריח משמשים לעתים קרובות כדי למזער את ההשפעות הללו.

האם צריך להוציא החוצה את כל הפריטים במהלך שיקום?
בדרך כלל לא. אם צריך להוציא, להעביר חלק מהפריטים, אנו נודיע לך מראש.

התקרה שלי רטובה. מה צריך לעשות?
הטכנאים שלנו יעריכו את תכולת לחות, יקבעו את חומרת הנזק וייתכן שיהיה צורך להסיר חלק מהתקרה שלך לאוורור. בידוד תקרה רטוב יכול להיות סכנה וייתכן שיהיה צורך להסיר אותו.

האם עלי לפתוח את החלונות כדי לסייע בתהליך הייבוש?
לא תמיד מומלץ לפתוח את החלונות כדי לסייע בתהליך הייבוש . הטכנאי האחראי על הייבוש יקבע מתי לפתוח את החלונות בהתאם למזג האוויר בחוץ.

האם אני יכול ללכת על האזור במהלך הייבוש?
מומלץ מאוד לשמור על התנועה למינימום. מומלץ ללבוש נעליים לבטיחותך.

מדוע משתמשים במאווררים, מחממים וביבשנים?
כאשר נזקי מים מתרחשים, מים נספגים בקיר גבס, פנלים, רצפה וקירות. ייבוש משטחים אלה דורש מהירות גבוהה של אוויר המאיצה את שחרור המים שנספגו. המים האלה משתחררים לאוויר והיבשנים סופגים את המים שבאוויר.

צוותי-שטח.jpg